Strona wykorzystuje pliki cookies do dostosowania serwisu oraz w celach statystycznych.  Czytaj więcej

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: piątek, 23-06-2017
Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wydarzenia 2017

 • 06-06-2017 08:18

  IV Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej „Opolskie Szmaragdy"

  Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej „Opolskie Szmaragdy" odbył się 3 czerwca br. w Parku Zamkowym w Mosznej mia na celu zaprezentowanie potencjału artystycznego i działań kulturotwórczych województwa opolskiego.

  więcej
 • 29-05-2017 07:57

  Lokalna Grupa Działania jest już po ocenie wniosków złożonych w naborach w ramach działania 19.2

  Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa przeprowadziła nabory w ramach podejmowania działalności gospodarczej, rozwijania działalności gospodarczej, budowy bądź przebudowy niekomercyjnej infrastruktury turystycznej oraz operacji grantowych w ramach wzmocnienia kapitału społecznego. Jak ocenia Pan udział mieszkańców gminy Wilków w przeprowadzonych naborach?

  więcej
 • 29-05-2017 07:43

  Brązową statuetka w konkursie „Orły Polskiego Samorządu”

  Gmina Wilków odniosła kolejny sukces w skali ogólnopolskiej, zdobywając brązową statuetkę w konkursie „Orły Polskiego Samorządu”.

  więcej
 • 24-05-2017 10:14

  Chodnik przy Kolejowej

  Gmina Wilków wspólnie z powiatem namysłowskim przygotowują się do kolejnej wspólnej inwestycji drogowej. 11 maja został ogłoszony przetarg na  remont chodnika przy ul. Kolejowej w Wilkowie.

  więcej
 • 24-05-2017 10:09

  Kosiarka z funduszu sołeckiego

  Gmina Wilków kieruje się zasadą, że zaspokajanie potrzeb społeczności lokalnej jest jej podstawowym zadaniem, władze postanowiły zadbać o to, by mieszkańcy poszczególnych sołectw mogli współdecydować o wydatkach ponoszonych przez samorząd. Już kolejny rok sukcesywnie realizowany jest Fundusz Sołecki, dzięki któremu stale poprawia się funkcjonowanie sołectw naszej gminy.

  więcej
 • 18-05-2017 11:30

  Gminne Mistrzostwa w Mini Piłce

  W Publicznym Gimnazjum w Wilkowie 5 kwietnia odbyły się Gminne Mistrzostwa w Mini Piłce Nożnej dla uczniów szkół podstawowych w ramach rozgrywek WSZS w Opolu.

  więcej
 • 18-05-2017 11:05

  Twórczość związana z tradycją Świąt Wielkanocnych

  59 prac złożyli uczniowie oraz przedszkolaki  na gminny konkurs pn „Stroik Wielkanocny 2017" organizowany przez Dom Kultury w Wilkowie. Konkurs spotkał się z niespotykanym zainteresowaniem. Zorganizowany był z myślą o uczniach oraz przedszkolakach z terenu całego Powiatu Namysłowskiego. Technika wykonania stroików była dowolna. Każdy z uczestników mógł zgłosić tylko jedną pracę. Konkurs miał na celu kształtowanie umiejętności widzenia głęboko humanistycznych wartości tkwiących w kulturze ludowej, popularyzację obrzędowości i ludowej twórczości artystycznej związanej ze Świętami Wielkanocnymi z uwzględnieniem środowiska dzieci i młodzieży szkolnej, pielęgnowanie znajomości tradycji kulturowej własnego regionu i uzyskanie związku kultury ludowej z kulturą narodową a przede wszystkim wzmocnić więzy rodzinne poprzez kreatywne spędzanie czasu oraz zaktywizowanie młodych ludzi, aby pokazali swoje talenty plastyczne.

  więcej
 • 17-05-2017 09:53

  IX Mistrzostwa w wędkarstwie spławikowym o puchar Wójta Gminy Wilków

  Za nami kolejne już dziewiąte zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Wilków. Impreza, jak co roku odbyła się na stawie w Dębniku u Pana Marka Bartosiewicza w dniu 2 maja. Uczestniczyło w niej 21 wędkarzy w różnym wieku z 4 szkół działających na terenie Gminy Wilków. Po przywitaniu wszystkich uczestników przez Pana Mariusza Jabłońskiego z Domu Kultury w Wilkowie i sędziego głównego zawodów kol. Wojciecha Zająca przystąpiono do losowania stanowisk.

  więcej
 • 17-05-2017 09:23

  Tomek Wędrowniczek u Wójta

  więcej
 • 21-04-2017 11:42

  Lekkoatletyka – królowa sportu

  Najlepsi młodzi sportowcy reprezentujący szkoły wiejskie z terenu Powiatu Namysłowskiego spotkają się 12 maja w Wilkowie. II Powiatowe Igrzyska LZS szkół wiejskich podstawowych i gimnazjalnych w Lekkiej Atletyce będą prawdziwym świętem sportu dla zawodników, trenerów jak również kibiców.

  więcej
Projekt i realizacja: © 2011-2017 netkoncept.com - skycms