Strona wykorzystuje pliki cookies do dostosowania serwisu oraz w celach statystycznych.  Czytaj więcej

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: środa, 24-05-2017
Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Wydarzenia 2017

 • 24-05-2017 10:14

  Chodnik przy Kolejowej

  Gmina Wilków wspólnie z powiatem namysłowskim przygotowują się do kolejnej wspólnej inwestycji drogowej. 11 maja został ogłoszony przetarg na  remont chodnika przy ul. Kolejowej w Wilkowie.

  więcej
 • 24-05-2017 10:09

  Kosiarka z funduszu sołeckiego

  Gmina Wilków kieruje się zasadą, że zaspokajanie potrzeb społeczności lokalnej jest jej podstawowym zadaniem, władze postanowiły zadbać o to, by mieszkańcy poszczególnych sołectw mogli współdecydować o wydatkach ponoszonych przez samorząd. Już kolejny rok sukcesywnie realizowany jest Fundusz Sołecki, dzięki któremu stale poprawia się funkcjonowanie sołectw naszej gminy.

  więcej
 • 18-05-2017 11:30

  Gminne Mistrzostwa w Mini Piłce

  W Publicznym Gimnazjum w Wilkowie 5 kwietnia odbyły się Gminne Mistrzostwa w Mini Piłce Nożnej dla uczniów szkół podstawowych w ramach rozgrywek WSZS w Opolu.

  więcej
 • 18-05-2017 11:05

  Twórczość związana z tradycją Świąt Wielkanocnych

  59 prac złożyli uczniowie oraz przedszkolaki  na gminny konkurs pn „Stroik Wielkanocny 2017" organizowany przez Dom Kultury w Wilkowie. Konkurs spotkał się z niespotykanym zainteresowaniem. Zorganizowany był z myślą o uczniach oraz przedszkolakach z terenu całego Powiatu Namysłowskiego. Technika wykonania stroików była dowolna. Każdy z uczestników mógł zgłosić tylko jedną pracę. Konkurs miał na celu kształtowanie umiejętności widzenia głęboko humanistycznych wartości tkwiących w kulturze ludowej, popularyzację obrzędowości i ludowej twórczości artystycznej związanej ze Świętami Wielkanocnymi z uwzględnieniem środowiska dzieci i młodzieży szkolnej, pielęgnowanie znajomości tradycji kulturowej własnego regionu i uzyskanie związku kultury ludowej z kulturą narodową a przede wszystkim wzmocnić więzy rodzinne poprzez kreatywne spędzanie czasu oraz zaktywizowanie młodych ludzi, aby pokazali swoje talenty plastyczne.

  więcej
 • 17-05-2017 09:53

  IX Mistrzostwa w wędkarstwie spławikowym o puchar Wójta Gminy Wilków

  Za nami kolejne już dziewiąte zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Wilków. Impreza, jak co roku odbyła się na stawie w Dębniku u Pana Marka Bartosiewicza w dniu 2 maja. Uczestniczyło w niej 21 wędkarzy w różnym wieku z 4 szkół działających na terenie Gminy Wilków. Po przywitaniu wszystkich uczestników przez Pana Mariusza Jabłońskiego z Domu Kultury w Wilkowie i sędziego głównego zawodów kol. Wojciecha Zająca przystąpiono do losowania stanowisk.

  więcej
 • 17-05-2017 09:23

  Tomek Wędrowniczek u Wójta

  więcej
 • 21-04-2017 11:42

  Lekkoatletyka – królowa sportu

  Najlepsi młodzi sportowcy reprezentujący szkoły wiejskie z terenu Powiatu Namysłowskiego spotkają się 12 maja w Wilkowie. II Powiatowe Igrzyska LZS szkół wiejskich podstawowych i gimnazjalnych w Lekkiej Atletyce będą prawdziwym świętem sportu dla zawodników, trenerów jak również kibiców.

  więcej
 • 23-03-2017 10:49

  Organizacje otrzymały dotacje

  Wójt Gminy Wilków przyznał dotacje organizacjom pozarządowym na realizację zadań publicznych na rok 2017 w sferze wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. Dotacje z budżetu gminy otrzymały: Uczniowski Klub Sportowy "Orlik" z Bukowia i Gminne Zrzeszenie "Ludowe Zespoły Sportowe" w Wilkowie.

  więcej
 • 23-03-2017 10:43

  Zwycięsko rozpoczęli nowy sezon

  Bardzo udanie rozpoczęli nowy sezon piłkarze GKS Widawa Wilków w piłkarskiej klasie A. Gospodarze przystąpili do gry w dobrych humorach, po bardzo dobrze przepracowanym okresie między rundami. Na rozpoczęcie sezonu rundy wiosennej drużyna GKS Widawa Wilków podejmowała na własnym boisku Klub KS Prosna Zdziechowice.

  więcej
 • 15-03-2017 07:24

  Jubileusz zespołu „WILKOWIANIE”

  28 lutego w Domu Kultury w Wilkowie zespół „Wilkowianie" obchodził 10-lecie swojego istnienia. W uroczystości wzięło udział wielu znamienitych gości. Wśród zaproszonych nie zabrakło Bogdana Zdyba – Wójta Gminy Wilków, Andrzeja Michty - Starosty Namysłowskiego, Krzysztofa Żołnowskiego - Wicestarosty Namysłowskiego, Bronisławy Meli  - Wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Namysłowskiego, Tomasza Caputy księdza Proboszcza, dyrektorów placówek oświatowych z terenu Gminy Wilków, pracowników Urzędu Gminy w Wilkowie, Zbigniewa Reczucha, Edwarda Szulakowskiego Radnych Gminy Wilków.

  więcej
Projekt i realizacja: © 2011-2017 netkoncept.com - skycms